Психологічна підтримка обдарованих дітей

Обдаровані діти: психологічні проблеми розвитку, навчання й виховання

Для роботи з обдарованими дітьми учитель повинен:

- Бути доброзичливим і чуйним, емоційно стабільним.

- Бути професійно грамотним, захопленим своєю справою.

- Мати високий рівень інтелектуального розвитку, широке коло інтересів.

- Мати живий та активний характер, володіти почуттям гумору.

- Розбиратися в особливостях психології обдарованих дітей, відчувати їхні потреби та інтереси.

- Бути інтелектуальним, моральним і ерудованим, знавцем у всіх областях людського життя.

- Бути провідником передових педагогічних технологій, здатним до експериментальної, наукової та творчої діяльності.

- Мати творчий, можливо, нетрадиційний особистий світогляд.

- Бути цілеспрямованим і наполегливим, уміти переконувати.

- Бути готовим до виконання різноманітних обов’язків, пов’язаних з навчанням обдарованих дітей.

- Виявляти гнучкість, бути готовим до перегляду свої поглядів і до постійного самовдосконалення.

- Мати схильність до самоаналізу.

Принципи педагогічної діяльності в роботі з обдарованими дітьми:

- принцип максимальної різноманітності наданих можливостей для розвитку особистості;

- підтримка інтересу, допитливості;

- принцип зростання ролі позаурочної діяльності;

- принцип індивідуалізації та диференціації навчання; оптимально орієнтований рівень складності і труднощі завдань для учнів;

- принцип створення умов для спільної роботи учнів при мінімальній участі вчителя;

- принцип свободи вибору учнями додаткових освітніх послуг, допомоги, наставництва;

- формування мотивів пізнавального інтересу з використанням особливо актуального змісту, цікавості, незвичайності;

- широке застосування пізнавальних ігор, навчальних дискусій, спорів, конкурсів ерудитів, вікторин і т.д.