Освітній процес

Структура навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2018/2019 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – День знань – і закінчується не пізніше 1 липня.

Навчальні заняття будуть організовані за семестровою системою: І семестр – з 1 вересня по 28 грудня 2018, ІІ семестр – з 14 січня по 24 травня 2019.

Тривалість уроків у ХГ № 172 становить: у 1-х класах – 35 хвилин, у 2–4-х класах – 40 хвилин, у 5–11-х класах – 45 хвилин. Згідно з пунктом 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти,затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102,зареєстрованим у Міністерстві юстиції 27.05.1993 за № 56 (зі змінами) визначено,що скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя, року. Збільшення кількості уроків у зв'язкуіз зменшенням її тривалості не означає збільшення навчального навантаження, встановленого при тарифікації в початковій школі в 2018/2019 навчальному році.

Навчальний рік закінчується проведенням навчальних екскурсій та навчальної практики і державної підсумкової атестації випускників початкової, основної та старшої школи.

Навчальні екскурсії та навчальна практика проводяться впродовж та наприкінці навчального року  для  учнів  1–4-х  класів  протягом  4 днів  тривалістю не більше 3 академічних  годин  на день, для учнів 5–8-х і 10-х класів проводяться протягом 10   днів: у  5–6-х  класах - по  3 академічні  години  на  день,  у  7–8-х  класах – по   4 академічні години на день, у  10-х класах – по 5 академічних годин на день.

Державна підсумкова атестація буде проводитись відповідно до чинного Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.

Упродовж навчального року для учнів будуть проводитись канікули: орієнтовно  осінні – з  22  жовтня  по 28 жовтня 2018, зимові – з 29 грудня 2018 по 13 січня 2019, весняні – з 25 березня по 31 березня 2019.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням із відповідними місцевими органами управління освіти можуть змінюватися структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, можуть проводитися для учнів 1-х класів додаткові тижневі канікули.

Режим роботи закладу – п’ятиденний навчальний тиждень, одна зміна.