Профілактика коронавірусної інфекції

Протиепідемічні заходи запобігання занесення на поширення гострої респіраторної хвороби

спричиненої короновірусом COVID-19 по Харківській гімназії № 172

І. Організаційні заходи

1.

Забезпечити необхідні умови  для підтримки санітарно-гігієнічного режиму у приміщеннях  закладу:

• своєчасне  придбання дезінфікуючих засобів:
  • забезпечення технічного персоналу  миючими засобами, інвентарем для прибирання приміщень;

- суворо дотримуватися вимоги щодо утримання у відповіднім стані навчального закладу;

-  дотримання повітряно-теплового режиму;

-  забезпечити учнів питною водою гарантованої якості;

-  посилити контроль за організацією та якістю харчування, дотримання правил дезінфекції та миття столового і кухонного посуду;

-  проведення вологого прибирання та дезінфекцій закладу.

2.

Перевірка наявності засобів індивідуального захисту персоналу(маски, нітрилові рукавички) по необхідності.

Березень-квітень

2020 р.

3.

Забезпечити умови для дотримання особистої гігієни (миття рук).

Березень-квітень

2020 р.

4.

Провести збори трудового колективу з метою попередження працівників навчального закладу щодо обмеження відвідувань колективу та місць з великою скупченістю людей, по можливості утримуватись від поїздок за межі міста та України.

І-ІІ квартал

ІІ. Лікувально-профілактичні заходи

1.

Забезпечити  умивальники (їдальні, класів, туалетів) миючими засобами та  одноразовими рушниками.

ІІІ. Санітарно-епідеміологічні заходи

1.

Мити руки перед прийняттям їжі та після  відвідування  туалету.

Медичні працівники, класні керівники

2.

У кожної дитини повинен  бути індивідуальний рушник, гребінець, зубна щітка.

Батьки

3.

Мити фрукти та овочі перед вживанням.

Медичні працівники, класні керівники

ІV. Санітарно-просвітницька робота

1.

Проводити  санітарно-просвітницьку роботу, активну роз’яснювальну роботу  серед учнів та їх батьків з  питань  профілактики гострої вірусної хвороби викликаної короновірусом  COVID-19.

За планом

2.

Розмістити наглядну інформацію по профілактиці захворювання гострої респіраторної хвороби спричиненою короновірусом  COVID-19.

Березень-квітень 2020 року

Адміністрація, педагогічні працівники, медичні працівники

V. Заходи щодо корекції освітнього процесу

1.

Організувати ущільнення вивчення навчального матеріалу за допомогою різних способів, а саме:
- за рахунок об’єднання навчальних тем;
- використання міжпредметних зв’язків, оглядового або самостійного вивчення навчального матеріалу;
- використання резервних годин навчальної програми та годин, передбачених на проведення окремих уроків тематичного оцінювання.

Адміністрація, педагогічні працівники, класні керівники

1.

Спрямувати роботу шкільних методичних об’єднань вчителів різних предметів на створення тематичних завдань за освітніми програмами відповідно календарно-тематичного планування та розмістити їх на сайті закладу.

13.03.2020 – 03.04.2020

Адміністрація, педагогічні працівники, керівники шкільних методичних об’єднань

1.

Вчителям, які мають власні блоги та сайти організувати щоденне навчальне  спілкування з учнями, здійснювати індивідуальну допомогу учням, які користуються Google додатками, мессенджерами тощо.

Адміністрація, педагогічні працівники, класні керівники

1.

Класним керівникам забезпечити співпрацю з батьками для координації дистанційного навчання учнів.

Педагогічні працівники, класні керівники

1.

Відповідальним особам з числа педагогічних працівників здійснити технічну допомогу вчителям-предметникам гімназії щодо розміщення матеріалів з навчальних предметів на сайті закладу.

Щипанова О.В.,

Крамаровська С.М.

1.

По закінченню карантину учням надати результати своєї роботи (практичні, творчі роботи, реферати, презентації, повідомлення та ін.) учителям-предметникам. Учителям-предметникам здійснити узагальнення щодо засвоєння учнями знань та умінь з відповідних тем та спланувати заходи щодо усунення прогалин в знаннях учнів.

Педагогічні працівники, класні керівники

Що треба з​нати про коронавірус?
(Спеціальний сайт Кабінету Міністрів України)
Сайт про ключові зміни в освіті, впроваджені через карантин
(Інформаційний ресурс Міністерства освіти і науки України)
Telegram-канал про коронавірус в Україні