4 лютого євроклубівці гімназії № 172 дізналися про одну із традицій сучасної Європи – щорічний вибір «Культурної столиці Європи».

8 лют. 2021

Брагіна Альона розповіла про те, що ця традиція була започаткована у 1985 році. Щороку міста Європи удостоюються звання „європейської культурної столиці”.  Першою культурною столицею Європи стала столиця Греції – Афіни. У 2019 році звання «культурних столиць Європи» мали Пловдив (Болгарія) і Матера (Італія). Культурними столицями ЄС 2020 року стали хорватська Рієка та ірландський Галвей.

На засіданнях клубу учні знайомляться з цінностями, які поділяють європейці. Демократичне голосування за певні політичні, соціально-культурні явища притаманне європейській культурі.  Учні нашої гімназії  прийняли участь у загальнонародному електронному голосуванні за найпривабливіше, пізнаване і символічне місто України. Грінчук Максим повідомив, що коли ми приєдналися до цієї акції, за наше рідне місто проголосувало лише 5 346 осіб. На момент засідання клубу за Харків вже проголосувало 7525 осіб. Гуртківці продовжують залучати до активного голосування за наше місто друзів, рідних та знайомих. Звертаємося до небайдужих харків’ян та гостей нашого міста з проханням віддати свій голос за найчудовіше місто  - Харків на сайті https://mistoua.com.ua/

У формі інтерактивного голосування гуртківці визначали своє власне ставлення до такого явища, як голосування. З’ясовували яким вони бачать своє рідне місто.

Колесник Катерина підготувала та провела вікторину «Чи знаєш ти столиці Європи?»

Харків’яни, поділяють європейські традиції. Вони приймають участь у роботі різних організацій. Гуртківці знайшли цікаву інформацію про організацію «EUROCITIES» , яка об’єднує 190 великих європейських міст з 39 країн. Її головний офіс знаходиться у Брюсселі. Членом цієї організації є і місто Харків.