ЗНО 2018

ЗНО-2018 в 4 і 9 класах: програми і обов’язкові предмети

Починаючи з 1 вересня 2018 року в Україні вводиться обов’язкове ЗНО для всіх учнів 4 та 9 класів.Це пов’язано з новою концепцією середньої освіти, яку можна проілюструвати за допомогою формули: «4+5+3». Першим циклом є навчання в початковій школі (4), потім йде базова середня освіта (5) і старша школа — профільне навчання в гімназії, академічному ліцеї чи професійному коледжі (3).

Закінчення кожного рівня передбачає складання державних тестів. Згідно нового Закону України «Про освіту», після четвертого і дев’ятого класу учні мають проходити зовнішнє незалежне оцінювання. Процедура та порядок його проведення визначаються Міносвіти і повинні бути оприлюднені не пізніше шести місяців до запланованої дати іспиту.

ЗНО у 9 класі

Тестування учнів після 9-го класу за програмою ЗНО проводиться з метою оцінки якості знань та подальшого вступу у профільний навчальний заклад — гімназію, ліцей або коледж. Переведення до старшої школи відбувається за результатами незалежних іспитів. При цьому вступ до престижних освітніх закладів здійснюється на конкурсній основі.

Обов’язкові предмети ЗНО (9 клас)

Як і під час інших різновидів незалежного тестування, обов’язковим предметом ЗНО в 9 класі є українська мова та література. Додаткові обов’язкові і необов’язкові дисципліни: історія України, математика, географія, біологія, фізика, хімія та іноземні мови.

Календар ЗНО 2018

(завантажити/переглянути)