Шкідливі звички: міраж і дійсність

Шкідливі звички: міраж та дійсність

Про шкоду паління та алкоголю говорять багато. Проте неспокій учених, лікарів, педагогів, викликаний поширенням цих згубних звичок, зростає, оскільки поки що значна кількість людей не вважають їх за шкідливі для здоров’я.

Результати досліджень свідчать про те, що багато людей набули цих звичок у підлітковому віці. Тиск з боку товаришів і бажання бути схожими на дорослих спонукають молодих людей до паління та вживання спиртних напоїв.

Як люди набувають шкідливих звичок?

• спадкова схильність
  •  цікавість
  •  наслідування
  •  прагнення виділитися
  •  бажання втекти від дійсності

Шкільні роки – це роки фізичного та розумового зростання, тому організму потрібно багато сил, щоб упоратися зі всіма навантаженнями. Паління ж уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. У 12 – 15 років підлітки, які палять, скаржаться на необхідність відпочинку в разі фізичних навантажень; число неуспішних зростає в тих класах, де більше учнів палять.

Дійсно, почати курити легко, а ось кинути палити в подальшому дуже важко. Почавши палити, можна стати рабом цієї звички, повільно і вірно знищуючи своє здоров'я, яке природа дала для іншого - праці і творення, самовдосконалення, любові і щастя.

Запамятай!

• Куріння особливо шкодить дітям.
  • Курці часто хворіють на рак легенів.
  • Намагайся не перебувати в одному приміщенні з курцями.
  • Ніколи не кури.
  • Щоб позбутися куріння, необхідно мати дуже сильну волю.

Також чимало представників юного покоління потрапляють і під згубну залежність від пива. Один літр пива міцністю в 5 градусів є еквівалентом 125г горілки. Як показують останні дослідження ВООЗ, в Україні вживає пиво кожен третій підліток у віці 12 років, а у віці 13 років – двоє з кожних трьох. Пристрасть до пива підриває роботу організму ще підступніше, ніж горілчана.

Перш ніж взяти чарку спиртного, ким би вона не була запропонована, подумай: чи ти хочеш бути здоровим, життєрадісним, здатним втілити свої бажання в життя, або ти з цього кроку почнеш знищувати себе. Подумай і прийми правильне рішення.

Запам’ятай!

• Алкоголізм – це важка недуга, її слід лікувати.
  • Найкращий спосіб не стати алкоголіком – не вживати спиртного.
  • П’яна людина небезпечна для інших, бо вона не контролює своїх вчинків. Уникай п’яниць.

Наркоманія - захворювання, що викликається зловживанням наркотиків. Хворими на наркоманію частіше стають особи, легко піддаються навіюванню, позбавлені інтересів, погано контролюють свої бажання. Наркотики руйнують весь організм. Потяг до них такий сильний, що наркомани заради однієї дози наркотику здатні на крадіжку, насильство і навіть убивство.

Запам’ятай!

• Наркоманія важко виліковується.
  • Поширення наркотиків, примус до їх вживання – тяжкий карний злочин.
  • Серед наркоманів багато хворих на небезпечні інфекційні хвороби, у тому числі, на СНІД.
  • Ніколи не пробуй наркотиків.

Приємним є той факт, що останнім часом все більше молодих людей підкреслено негативно ставляться до спиртного, наркотиків та тютюнопаління. Вони орієнтуються на здоровий спосіб життя. Але щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнювати осмисленими заняттями. «Хто хоче щось зробити, шукає засоби. Хто не хоче робити нічого, шукає причини », - свідчить відомий афоризм. Чим цікавіше, змістовніше буде дозвілля, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками, які починаються від неробства.

Дев’ять способів сказати: «Ні!»

• Мені це не потрібно.
  • Я не в настрої, тому не хочу це пробувати.
  • Я не думаю, що це потрібно мені починати, принаймні поки в мене не буде своїх грошей.
  • Ні, я не хочу неприємностей.
  • Коли мені це знадобиться, я дам тобі знати.
  • Я таких речей боюся.
  • Це лайно не для мене.
  • Ні, дякую, у мене на це алергія.
  • Я хочу бути здоровим!

Всім нам потрібно пам’ятати: здоров’я, радість життя і щастя – в руках кожної людини!

Заповіді здоров'я

Чіткий режим дня

Свіже повітря

Побільше сміху