Історія бібліотеки

1 вересня 1995 року школа №172 вперше відкрила свої  двері.  Шкільна бібліотека функціонує з перших днів  відкриття школи. Її по  праву можна назвати кабінетом №1. Адже весь навчальний і  виховний процес у школі  починається саме з неї.

Нині, у період відродження національної культури, духовних і культурних традицій нашого народу, бібліотека у школі є однією з найважливіших ділянок, яка виконує значну роль у формуванні національної свідомості, любові до свого народу, своєї землі.

Історія бібліотеки нерозривно пов’язана з історією навчального закладу, з розвитком суспільства, з видатними особистостями, які дбали про розвиток освіти, про створення і поповнення бібліотек при навчальних закладах.

Бібліотека в нашій гімназії є інформаційним центром із забезпечення навчально-виховного процесу. Її працівники приділяють велику увагу виробленню навичок користування бібліографічною інформацією, виховання культури читання. Завдання гімназійної бібліотеки полягає не лише в тому, щоб забезпечувати ефективність навчально-виховного процесу, але й у тому, щоб прищеплювати учням любов до книжки, інтерес до читання, навчити учнів бережно ставитися до книги – основи-основ буття людського. Для виконання цих завдань у гімназії створені необхідні умови. Вже саме приміщення бібліотеки вабить і викликає у відвідувачів захоплення: естетично оформлені книжкові виставки, на яких охайно розміщені книги, багато квітів.

Сьогодні бібліотека обслуговує 1134 читачів. Це учні, вчителі, батьки, працівники школи.

Уся робота в бібліотеці ведеться відповідно до нормативних документів. Чітко обліковується література, яка надходить до навчального закладу. Станом на 1 січня 2017 року книжковий фонд складає 27389 підручників та 1442 екземплярів художньої літератури.

Бібліотечний фонд розміщений згідно з ББК і має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі книжкові виставки та тематичні полички: «Література рідного краю», «Любіть і знай свій рідний край», «Рідне місто моє», «Це цікаво знати», «Золота криниця мудрості», «Мова ця велична і поста», «Захист Вітчизни», «Літературні портрети», «На допомогу вчителю», «Сім’я і школа», «Будь сильним і здоровим», «Література рідного краю», «Нормативна база», «На допомогу учню», «Цінуй і бережи життя», «Правовий куточок», «Нові надходження», «Чарівний світ казок», «Календар знаменних дат».

Каталоги та картотеки гімназійної бібліотеки дають можливість протягом короткого часу та в повному обсязі надати користувачеві інформацію про наявність окремої книги у фонді бібліотеки. У нас є алфавітний каталог, систематичний каталог, краєзнавчий каталог, систематичний каталог статей, електронний каталог, картотека руху підручників.

Бібліотекарі тісно співпрацюють з педагогічним колективом, допомагають у підборі тематичних матеріалів, періодики та методичної літератури. Щорічно передплачується 19 періодичних видань для вчителів. Важливим показником рівня роботи в гімназії є стан збереження навчальної книги.

З метою її поліпшення щодо збереження підручників та книг, виховання поваги до праці людей, які їх створюють, у гімназії щорічно проводилась Всеукраїнська акція «Живи, книго!».

Гімназійна бібліотека містить усю внутрішню інформацію навчального закладу, вона є своєрідним містком між гімназією та суспільством. Найголовнішою метою бібліотеки є повноцінне забезпечення інформацією учнів та вчителів. Тому робота бібліотекарів покликана забезпечити надходження інформації та її активізування з метою розширення бази знань окремого учня й озброєння всіх навичками роботи з даною інформацією. У цьому ми вбачаємо пріоритетне завдання нашої бібліотеки в її подальшому розвитку.