Історія бібліотеки

1 вересня 1995 року школа №172 вперше відкрила свої  двері.  Шкільна бібліотека функціонує з перших днів  відкриття школи. Її по  праву можна назвати кабінетом №1. Адже весь навчальний і  виховний процес у школі  починається саме з неї.

Нині, у період відродження національної культури, духовних і культурних традицій нашого народу, бібліотека у школі є однією з найважливіших ділянок, яка виконує значну роль у формуванні національної свідомості, любові до свого народу, своєї землі.

Історія бібліотеки нерозривно пов’язана з історією навчального закладу, з розвитком суспільства, з видатними особистостями, які дбали про розвиток освіти, про створення і поповнення бібліотек при навчальних закладах.

Бібліотека в нашій гімназії є інформаційним центром із забезпечення навчально-виховного процесу. Її працівники приділяють велику увагу виробленню навичок користування бібліографічною інформацією, виховання культури читання. Завдання гімназійної бібліотеки полягає не лише в тому, щоб забезпечувати ефективність навчально-виховного процесу, але й у тому, щоб прищеплювати учням любов до книжки, інтерес до читання, навчити учнів бережно ставитися до книги – основи-основ буття людського. Для виконання цих завдань у гімназії створені необхідні умови. Вже саме приміщення бібліотеки вабить і викликає у відвідувачів захоплення: естетично оформлені книжкові виставки, на яких охайно розміщені книги, багато квітів.

Сьогодні бібліотека обслуговує 1134 читачів. Це учні, вчителі, батьки, працівники школи.

Уся робота в бібліотеці ведеться відповідно до нормативних документів. Чітко обліковується література, яка надходить до навчального закладу. Станом на 1 січня 2017 року книжковий фонд складає 27389 підручників та 1442 екземплярів художньої літератури.

Бібліотечний фонд має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі книжкові виставки та тематичні полички: «Література рідного краю», «Любіть і знай свій рідний край», «Рідне місто моє», «Це цікаво знати», «Золота криниця мудрості», «Мова ця велична і поста», «Захист Вітчизни», «Літературні портрети», «На допомогу вчителю», «Сім’я і школа», «Будь сильним і здоровим», «Література рідного краю», «Нормативна база», «На допомогу учню», «Цінуй і бережи життя», «Правовий куточок», «Нові надходження», «Чарівний світ казок», «Календар знаменних дат».

Каталоги та картотеки гімназійної бібліотеки дають можливість протягом короткого часу та в повному обсязі надати користувачеві інформацію про наявність окремої книги у фонді бібліотеки. У нас є алфавітний каталог, систематичний каталог, краєзнавчий каталог, систематичний каталог статей, електронний каталог, картотека руху підручників.

Бібліотекарі тісно співпрацюють з педагогічним колективом, допомагають у підборі тематичних матеріалів, періодики та методичної літератури. Щорічно передплачується 19 періодичних видань для вчителів. Важливим показником рівня роботи в гімназії є стан збереження навчальної книги.

З метою її поліпшення щодо збереження підручників та книг, виховання поваги до праці людей, які їх створюють, у гімназії щорічно проводилась Всеукраїнська акція «Живи, книго!».

Гімназійна бібліотека містить усю внутрішню інформацію навчального закладу, вона є своєрідним містком між гімназією та суспільством. Найголовнішою метою бібліотеки є повноцінне забезпечення інформацією учнів та вчителів. Тому робота бібліотекарів покликана забезпечити надходження інформації та її активізування з метою розширення бази знань окремого учня й озброєння всіх навичками роботи з даною інформацією. У цьому ми вбачаємо пріоритетне завдання нашої бібліотеки в її подальшому розвитку.