2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Указ Президента України №361/2017 "Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»"

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-Р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017 - 2019 роках»

Pеалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Mета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Сайт проекту http://pravo.minjust.gov.ua/

План заходів

з проведення у 2018 році Року реалізації правопросвітницького проекту

«Я маю право!»

Термін проведення

Відповідальний

1

Оформити в бібліотеці змінні тематичні виставки та експозиції літератури, фото-матеріалів, тематичних стендів за темами: «Закон і ми», «Освіта та право», «Ми і закон», книжкові виставки літератури правового змісту «Права людини – твої права», «Мої права – моє життя», «Знай і поважай закон», «Людина і Закон».

Січень 2018 року

Репіна Т.В.

2

Взяти участь у районному брейн-рингу за темою «Кращі знавці правознавства» для учнів 9-11-х класів.

Квітень 2018 року

Рожнова І.І.

3

Провести виховні години за темами: «Ти – людина, громадянин, значить, маєш права», «Людина і закон», «Я маю право…», «Наслідки злочину для особи та суспільства», «Чи знаю я закон?», «Мої моральні принципи»..

Упродовж 2018

7 – 11 класів

4

Взяти участь у районній науковій конференціі «Гарантії прав людини в національній та міжнародній правових системах» серед учнів 9-11-х класів

Жовтень 2018 року

Рубан Л.В.

5

Провести  конкурс малюнків для учнів 1-5-х класів «Права дитини».

Березень 2018 року

1 – 5 класів

6

Провести профілактичне занятття з учнями 8-9 х класів із залученням співробітників Управління патрульної поліції м. Харкова за темою «Відповідальність неповнолітніх за правопорушення».

22.05 равня

8-9 класів

7

Провести відкриті виховні заходи з правового виховання для учнів гімназії.

Упродовж 2018 року

Кобрак Л.І.

Румянцева О.В.

8

Провести День права під час роботи пришкільних таборів відпочинку.

Червень 2018 року

Вакуленко Т.В.

9

Провести батьківський лекторій за темами: «Права людини та сучасні виклики України», «Конституційні засади єдиної суверенної держави», «Права особистості та суспільні обов’язки на захисті суверенності й державності України», «Основні права і обов’язки сучасного громадянина України» тощо за участю провідних юристів, учасників антитерористичної операції на сході України, членів їх сімей.

Упродовж 2018 року

1 – 11 класів

Бухман О.Р.

21 березня 2018 року учні 9-х класів гімназії брали участь у Всеукраїнській акції «Я маю право!» та отримали правові знання на базі Київського відділу поліції Головного Уравління національної поліції в Харківській області.