Навчальний проект з літературного читання в 4 класі "Леся Українка- поетична квітка України"

Тема: Леся Українка- поетична квітка України.

Керівник: Марчук Л. С.

Навчальні дисципліни: літературне читання, образотворче мистецтво, трудове навчання.

Склад проектної групи: учні 4-А класу.

Тип проекту: навчально-виховний, інформаційно-дослідний, колективний.

Мета проекту: поширювати та поглиблювати знання дітей про життєвий та творчий шлях Лесі Українки,

виховувати бережне ставлення до природи на яскравих творах поетеси та

їїставленні до природи, розвивати пізнавальні та творчі здібності  дітей.

Завдання проекту: розвивати вміння самостійно та за допомогою дорослих працювати з різними джерелами

при отриманні необхідних знань  ,набувати  навичок  практичної роботи з літературою

з електронними енциклопедіями, з комп'ютером, розвивати комунікативну та

інформаційну компетентності, розвивати творчі здібності, пізнавальну діяльність, мовлення, мислення

виховувати інтерес до пошукової діяльності, толерантність,естетичні смаки.

Очікувальні результати: вміння презентувати власні роботи, оцінювати свою діяльність та діяльність однокласників

відобразити свою пошукову роботу в рефератах, презентаціях, малюнках, виробах.

Тривалість: короткотривалий.

Здійснення навчального роекту

Етап 1

Занурення в прект

На данному етапі перед учнями поставлено завдання: з різних джерел дізнатися про творчий та життєвий шлях Лариси Петрівни Косач -Квітки. Відшукати вірші  про квіти, які описані у віршах поетеси, знайти , які квіти найбільше любла поетеса. Створити малюнки  аплікації, об'ємні вироби. Націлити учнів на те , що свою пошукову роботу вони повинні представити у вигляді презентацій, рефератів, малюнків, плікацій.

Етап 2

Оганізаційний

Учні за принципом добровільності були поділені на 4 групи: "Біографи":Войтенко Артем, Антонішина Аліна, Макарчук Андрій, Кученкова Ріта, Батог Юля.(Діти повинні з різних джерел відшукати відомості про родину  Лесі  Українки та оформити результати своєї пошукової діяльності у вигляді рефератів.)

Слідуюча група "Дослідники- флористи": Спінул Денис, Мацевич Христина, Назарук Уляна, Тялліна Даша, Конєвєга Софія, Мартинюк Станіслав, Сторож Дар'я, Ташкевич Єва-Євгенія.(З довідкової літератури діти повинні знайти вірші Лесі Українки про квіти  та створити колективну папку .

Третьою була група "Декламатори": Клімова Мілена, Лунгул Роман, Єрофейчев Максим, Шуляк Анлдрій,  Куликов Дмитро, Бондаренко Артем.(Діти за своім вибором вивчають вірші Лесі Українки про квіти та декламують їх на  5 етапі-захисті проекту.

І остання група "Художники":Троян Євгеній, Прус Анастасія, Руссу Максим, Кодос Сергій, Каревич Юля, Довгань Анастасія,  Макарчук Андрій, Параконний Владислав.( Дітки створюють ілюстрації, аплікації, об'ємні вироби про квіти, описані  Лесею у її віршах.

Етап 3

Здійснення діяльності

На данному етапі учні самостійно індивідуально збирали інформацію про життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Я консультувала та координувала роботу груп.Рекомендувала інформаційні джерела: книги, журнали, ресурси інтернету. Багато діти отримали допомоги від шкільного бібліотекаря Алли Володимирівна. Вона допомогла дітям у пошуках інформації. Дуже плідно попрацювала в бібліотеці група "Біографів".

Етап 4

Обробка і оформлення результатів

На данному етапі учні здійснювали оформлення робіт в групах.Діти поділилися своїми повідомленнми про результати пошуку інформацій. Біографи представили реферати, короткі повідомлення про родину Косачів, флористи ознайомили з віршами про квіти Лесі Українки, декламатори повідомили, які вірші читатимуть напам'ять.а художники представляли ілюстрації та аплікації.

Етап 5

Обговорення отриманих результатів(рефлексія)

На данному етапі діти захищали проект "Леся Українка-поетична квітка України". Вони презентували реферати про біографію родини Косачів

Декламували вірші: Мілена Клімова читала вірш "Ромашки", Роман Лунгул та Єрофейчев Максим -"Троянда", Шуляк Андрій "Гордо плакала троянда", Куликов Дмитро "Конвалія", Бондаренко Артем "Яблуневий цвіт".

Плідно попрацювала над презентацією Мацевич Христина.

Була створена виставка ілюстрацій до віршів, аплікації, макети квітів, що любила Леся Українка

Учні аналізували свою роботу та роботу однокласників. Очікуваних результатів досягнуто. Дітки багато дізналися про житттєвий та творчий шлях Лесі Українки. Результатами своєї роботи всі задоволені.